Tlačové správy

Dve pätiny Slovákov si tento rok doprialo letnú dovolenku, drvivá väčšina s ňou bola spokojná

Viac ako dve pätiny Slovákov si tento rok doprialo letnú dovolenku, pričom vo väčšine prípadov aj splnila ich očakávania. Najčastejšie respondenti vycestovali do niektorej z krajín Európy, ale často taktiež trávili dovolenku na území Slovenska. Tieto výsledky prináša výskum spoločnosti Nielsen Admosphere, ktorý sa uskutočnil na vzorke päťsto slovenských respondentov z aktívnej internetovej populácie staršej ako 15 rokov.

Letnú dovolenku tento rok absolvovalo 43 % Slovákov. Najviac si ju dopriali ženy, opýtaní vo veku 35–44 rokov a tí zo západného Slovenska. Dovolenka sa väčšine dovolenkujúcim vydarila. 75 % uviedlo, že prebehla podľa ich predstáv. O niečo spokojnejšie boli ženy než muži. Pätina Slovákov však poznamenala, že sa im dovolenka síce vydarila, ale mohla byť aj lepšia (21 %). Len malé percento uviedlo, že sa im dovolenka nevydarila a že o nej mali inú predstavu (3 %). Vo väčšej miere takto odpovedali muži než ženy. Najčastejším spomínaným dôvodom nesplnených očakávaní bolo, že behom dovolenky minuli viac peňazí, ako pôvodne plánovali.

Vo svojich odpovediach opýtaní respondenti uviedli, že svoju dovolenku trávili v zahraničí v niektorej z krajín Európy (51 %) alebo na rôznych miestach na Slovensku (34 %). Niektorí však trávili svoju dovolenku doma (14 %). Najmenej počas obdobia svojej dovolenky Slováci cestovali na iné kontinenty (9 %), a taktiež len v malej miere navštívili susedné Česko (8 %).

Dve pätiny Slovákov si tento rok doprialo letnú dovolenku, drvivá väčšina s ňou bola spokojná