Tlačové správy

Pojem kryptomena pozná 8 z 10 Slovákov, drvivá väčšina ju však zatiaľ nenakúpila

Štyri pätiny Slovákov vie, čo sú to kryptomeny a tretina sa o ne aj aktívne zaujíma. Väčšina s nimi však doposiaľ neobchodovala. Zistil to výzkum spoločnosti Nielsen Admosphere, ktorý sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie Slovenského národného panelu.

Pojem kryptomena pozná väčšina Slovákov, presnejšie 82 %. Z nich potom najväčšia časť (necelá tretina), do ktorej spadá viac mužov ako žien, sama aktívne vyhľadáva o kryptomenách ďalšie informácie. Necelá štvrtina potom priznáva, že ich téma kryptomien zaujíma, ale ďalšie informácie si nevyhľadali. 27 % respondentov pojem síce počulo, ale táto téma ich nezaujíma.

Väčšina respondentov (84 %), ktorí pojem kryptomena poznajú a už si o nich aj sami vyhľadali nejaké informácie, si ale žiadnu z kryptomien zatiaľ nezakúpili. Tí, ktorí si ju kúpili (je ich 16 %), možno ďalej rozdeliť na tých, ktorí ju zakúpili jednorázovo (11 %), a tých, ktorí ju nakupujú pravidelne (5 %). Túto menšinu kupujúcich tvorí opäť o niečo viac mužov ako žien.

Pojem kryptomena pozná 8 z 10 Slovákov, drvivá väčšina ju však zatiaľ nenakúpila